POLSKIE FORUM NIEZALEŻNYCH

Forum przyjazne dla każdego

Ogłoszenie

Witaj wędrowcze! Zapraszamy do nas w nasze skromne progi gdzie przy ognisku z kuflem w ręku możesz porozmawiać z nami o wszystkim. Czekamy na Ciebie.

#1 2013-12-17 15:21:25

 Anonimowy Internauta

Młodszy Konwersator

Skąd: to się wzięło i przylazło
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 1537

Potrawy wigilijne

Jak to jest u Was z potrawami Wigilijnymi? Jakie są  i czy to są te tradycyjne czy może jakież nowe wymyślone

Offline

 

#2 2014-12-10 18:42:33

 ReKa

Moderator

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2013-07-03
Posty: 2625

Re: Potrawy wigilijne

Kluski z makiem
Makaron własnej roboty z masą makową. Wszystko wymieszać i polać stopionym masełkiem.
Ryby
Karp smażony i w galarecie , łosoś zapiekany w folii z masełkiem i cytryną.
Groch z kapustą
Ugotowana kiszona kapusta z grzybkami i ugotowanym grochem, okraszone tłuszczem wytopionym podczas pieczenia kaczki.
Pierogi z makiem
Odkryłam je w ubiegłym roku. Trzeba polać sosem z masła, śmietanki i soku pomarańczowego.
Barszcz z uszkami
Uszka oczywiście domowe.
Kompot z suszu
Na trawienie.
Kulebiak
Rolada z ciasta drożdżowego z nadzieniem ze świeżej kapusty, ugotowanej i przesmażonej z cebulką i grzybkami.
Ryba w occie
Zawsze robiłam smażonego dorsza w zalewie octowej z cebulką. Niedawno przeczytałam, że z tej zalewy można zrobić kwaśną galaretę dodając żelatynę i tak chyba zrobię.
Ciasta
Zawsze był makowiec (rolada), piernik i rolada orzechowa, ale teraz nie miałby tego kto zjeść, bo wszyscy są na jakiś dietach. W tym roku będzie tylko rolada orzechowa, którą wszyscy kochamy i kilka rodzajów ciasteczek.


Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.oferty.pun.pl www.mojeotsforum.pun.pl www.plywanie.pun.pl www.lsdclan.pun.pl www.polishbanditcrew.pun.pl